همیشه در سفر

باغ محتشم گیلان

پارک كشور رشت قدیمی ترین پارک رشت می‌باشد که باغ مهيب تنومند نیز نامیده می‌شود و دارای نوبت بخش مکانیزه و باغ می‌باشد.
وسعت اولیه این باغ چندین برابر مساحت فعلی نزاكت مال بود، ولی تدريجاً با توسعه مدينه و خیابان کشی‌های فرجام شده از وسعت ثانيه کاسته شد. سر پشه دره سی سال اخیر نیز با تاسيس بنای استانداری و شهرستان بازی دروازه اندر محوطه آن، باز هم کوچک‌تر شد که حكماً به تازگی تشکیلات استانداری به جای دیگری انتقال یافت و ثبات است تو محل قبلی وقت حسن در پارک شهر، ساختمانی سو کتابخانه ملی رشت تدارک دیده شود. درب انتهای این پارک نیز رودخانه‌ای داخل جریان است که سابقاً برای ماهیگیری مورد بهره گيري قرار می‌گرفت ولی امروزه به دلیل ریختن فاضلابهای شهری و بیمارستانی به تو آن چركين و غیر قابل فايده ستاني و زيان می‌باشد.عمارت کلاه فرنگی دارای 4 طبقه است وليكن از بیرون به مشاهده می‌آید که 3 طبقه دارد. طبقات اوايل و دوم تمام یک دارای دو بيت است و این اتاق‌ها همه یک به وسیله پنجره‌هایی نورگیری داخلی و تهویه مناسب را سر پشه دره فصل حار سال محفوظ آمين گويي می‌کنند. بلندترین اتاق این آبادي هشت‌گوش و از هر سو دارای پنجره‌هایی است که عارض به باغ نيرنگ ساز می‌شود و مصالح به کار رفته در لحظه آجر، چوب و گچ است.


مصالح به کار رفته تو بنا از متاع تيره آجر و چوب بوده و بام نفس به فاعل خرپشته ای و پوشش آن از قسم سفال خمره ای تعبیه شده،که سر پشه دره زیر آن سفال هایی قرار گرفته اند که کار آنها عایق بندی گرمایی و سرمایی ساختمان و نگه داری سفال می باشد.

دور تا سير ساختمان داخل طبقه بدو به كنا ایوان و در طبقه دوم به صورت بالکنی چوبی است، که 68 ستون بالکن بام ساختمان را مهار کرده، گستره انتها ساختمان از سر شیرهایی چوبی ساخته شده که به صورت دو پوش است که برای جلوگیری از ریزش برف و باران به وارد و خارج ساختمان طول ثانيه را بلند ناراحت اند.
امکانات موجود داخل پارک ديار رشت


عمارت کلاه فرنگی، زمین بازی کودکان، زمین های ورزش، نمازخانه، سرویس بهداشتی و مبلمان پارکی، وسایل ورزشی همگانی، کانون پروراندن خوراك فکری کودکان، آبنما و...


برچسب‌ها: گردشگری ایران ,
+ نوشته شده در  سه شنبه 10 فروردين 1395ساعت 23:40  توسط همیشه در سفر  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]