همیشه در سفر

زیبایی های ماسوله خراسان

اگر شما نيز این روزها به دیار خراسان سفر کرده اید،میتوانید پیشنهاد ما را بخوانید و گر دوست داشتید به وقت حسن عمل کنید!

این بار برای عقب گرد به شهرستان خود،کمی راهتان را زمان کنید و به روستای زیبایی در حوالی بجنورد بروید.مطمئن باشید زیبایی های لمحه روستا چنان مسحورتان میکند که به سختی از آنجا قلب خاطر خواهید کند.جاهای دیدنی روستای اسفیداناگر از مشهد به سمت مسیر چناران و قوچان بروید،در 45 کیلومتری قبله شرقی بجنورد به روستای زیبایی خواهید رسید که مدخل سرپوش نگاه ابتدا شما به یاد روستای ماسوله می اندازد؛روستای پلکانی به شهرت اسم اسفیدان.

در صورت سمت چپ غرب روستا، تنگ ای عمیق و طولانی به كنيه «هینورد» یا هین حرب وجود دارد که باید حدود نیم ساعت از ديه تا آنجا پیاده روی کنید. در این دروا چشمه ای كدر و پر عصير حل به همین لقب كلمه و ننگ وجود دارد که آب دهان مني آن بعضی باغ های جوانب روستا را آبیاری می کند.


درخت صندل سمبل روستای اسفیدان است، درختانی نازك و ديرينه که آگاه گشتن حاضر تنها دو شجر صندل باقی مانده كه ناحيه كرانه تنه هر كدام از آنها بیش از ۲.۶۰ متر است.

غار دیگری بنام "ییجت" یا "معصوم" نیز وجود دارد که ممتلي از رگه آهکی دلچسب و طبیعی است. تو ابتدای مسیر ،صخره عجیبی حقيقت شده که به سر دد شبیه است.


در غرب ديه دیوار صخره ای تقریباً صافی صبر دارد که به «تاش قلعه» معروف است.روی این قلعه، دیوارهای سنگی و در میان وقت حسن تکه سفال های گول نخودی و قرمز فام را می توان دید.علاوه بر این روی بعضی کوه های محيط هم آثار برج های سنگی قدیمی است که با مصالح سنگ و ساروج ساخته شده اند.معروف ترین آنها برج «قاری مالاق» و «قارق» یا کلاغ است که سر پشه دره شمال غرب ده قرار دارد و پایه های حين هنوز باقی است.
اگه به روستای اسفیدان سفر کردید خواهید دید که دوری مسلك به دیدن این كلاً زیبایی می ارزد.


برچسب‌ها: گردشگری ایران ,
+ نوشته شده در  پنجشنبه 2 ارديبهشت 1395ساعت 22:20  توسط همیشه در سفر  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]