همیشه در سفر

روستای چنشت خراسان جنوبی

درکش از روستاهای گردشگری خراسان شمالی است که درب شهرستان مانه و سملقان آرامش دارد و به لقب یکی از دل‌انگیزترین جاذبه‌ها و کم‌ نظیرترین جلوه‌های گردشگری روستایی استان بر دنباله اطراف کوه یامان داغی لمیده است.

روستای درکِش- خراسان شمالی
درکش از روستاهای گردشگری خراسان شمالی است که داخل شهرستان مانه و سملقان قرار دارد و به خطاب یکی از دل‌انگیزترین جاذبه‌ها و کم‌ نظیرترین جلوه‌های گردشگری روستایی استان بر دامان پايين کوه یامان داغی لمیده است. صيت این روستا داخل گذشته «دره‌کش» بوده ولي اهالی برای سادگی تلفظ آن را بعد از مدتی به درکش تغییر داده‌اند. سوق رده «درکِش» به ضراء کوهستانی است. از کوه‌ که بالا بروی بین دره‌های عالي و کوچک چندین چشمه‌ آب خنک پیدا می‌شود. جنگل‌های درکِش و تنگ خالدار یکی از مسیرهای مقاوم باقي بعضی کوهنوردان و علاقه‌مندان به پیاده‌روی تو این ناحيه رده بازار بود. قريه وسط یک دره باشکوه است. با چشم‌اندازی غیرقابل وصف و غاشيه گیاهی عظیم.


مکانهای تفریحی خراسان,جاذبه های گردشگری خراسان


روستای چِنِشت- خراسان جنوبی


اسم این آبادي را بر ضرب بهشت، می‌دانند؛ هم سر پشه دره تلفظ و هم درب جغرافیا. مدخل سرپوش این روستا چندانكه رنگ می بینید و سبزی مزارع و باغ‌های مختلف که بعد از مدتی فکر می کنید یک کارت پستال جلوی رویتان است که از زاویه‌های مختلف تماشایش می‌کنید. چهار نهر خروشان در این ديه جریان دارد. همه نحو گیاه خودرو در ثانيه پیدا می‌شود و درب مزرعه‌ها تو کنار میوه‌های درختی، ذرت و ریواس باز می‌کارند.

روستای بوژان- خراسان رضوی


بوژان (نیشابور)، روستایی از توابع بخش مرکزی كوره نیشابور سر پشه دره استان خراسان رضوی است که سر پشه دره ۵ کیلومتری نهاد چهره شرقی نیشابور و در زير دامن سينه كش شمول ارتفاعات جنوبی رشته کوه بینالود، روش دارد. خانه‌های این ديه به شکل پلکانی است و دیدنی ترین و نيكو آب‌وهواترین روستای سوق رده به حساب می آید.

برچسب‌ها: جاهای سیاحتی ,
+ نوشته شده در  جمعه 20 فروردين 1395ساعت 0:12  توسط همیشه در سفر  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]