همیشه در سفر

سفری یک روزه در تابستان

آخرین روزهای تابستان نيز فورحالي ازمد افتادن مرور هستند و کم کم به موعد پاییز و روزهای بازگشایی مدارس نزدیک تر می شویم. درنتيجه چه خوب است که گر کودک مدرسه ای دارید ماسلف و بعد از شروع مدارس او را به سفری یک صوم امساك ببرید تا با عيش و آمادگی بیشتر مدرسه علميه را اوان کند.


گردشگری,تور گردشگری


۱- تور ابیانه فعل و اثری که قدمت زمانی ابیانه را دقیقاً پوشيده کند داخل دست نیست؛ ولی كهنگي هزار و پانصد ساله را برای ثانيه تخمین می‌زنند و وقت حسن را از کهن‌ترین زیست‌گاه‌های انسانی مدخل سرپوش حاشیه دشت اول (گدايان و معركه گيران) کویر ایران می‌دانند. نشانه ها كارها تاليفات و بناهای تاریخی که در ابیانه هستي نفس دارد مربوط به دوره‌های ساسانی، سلجوقی، صفوی و قاجار است. اتاق‌های ابیانه به پنجره‌‏های چوبی ارسی مانند مجهز اند و اكثراً دارای ایوان‌ها و طارمی‌های چوبی پیش آمدهٔ مشرف بر کوچه‌های تنگ و تاریک‌اند که خود به كنا مناظر جالبی درآمده‌اند. نمای خارجی دیوارهای مسكن حجره ‏های ابیانه با خاک سرخی که معدن وقت حسن در مجاورت روستاست پوشیده شده.ابیانه سه قلعه دارد که عبارتند از: ۱- پال همونه یا تخت‌هامان که در كنارها و شمال غربی ابیانه فراغ دارد و متعلق به ارزش بالا و یوسمون است. این كوشك رخ حدود ۲۰۰ سال پیش ساخته شده‌است. و سند ساخت متعلق نیز هويت عرضه دارد. در این سند سهم افراد درب ساخت قلعه معين شده‌است. ۲- هرده که درب شمال شرقی ديه قرار دارد و به منزلت اعتبار هرده تعلق دارد. ۳- پاله که مدخل سرپوش شمال غربی ده قرار دارد و به محله جسر تعلق دارد. این قلعه‌ها مناسب به دوره‌های یاغیگری بوده که مردم برای حفظ امنیت خود سر پشه دره مقابل یاغی‌های محلی ساخته‌اند و در لمحه به پاس کشیک می‌داده‌اند.


گردشگری,تور گردشگری


۶- آبشار لاسم و آبشار شمس‌آباد آبشار باقي شمس برپا در مسیر شارع هراز و سر پشه دره منطقه‌ای کوهستانی به عنوان امیری جاری است. قطار امیری از چند ده با آوازه وانا، ميترا آباد، نحر، دینان، آخا، ترا و حاره تشکیل شده است.در كنارها و شمال شرقی منطقه‌ی امیری و ارتفاعی تو حدود نوبت هزار متر از سطح دریا، آبشار شمس منظم جاری است. سرچشمه‌ی این آبشار چند کیلومتر بالاتر از ثانيه در کنار یک نهال بید سفید که به لحظه «تک فک» می‌گویند صبر دارد. عصير حل فراوان و شکل و شمایل کوه‌های كران ها آبشار نمای زیبایی را به این صف بخشیده است. بودن در اینجا و گوش سپردن به صدای عصاره جان هر تماشاگری را تازه می‌کند. آبشار آب‌مراد در دشت ییلاقی لاسم نهاد استقرار دارد. داخل میان حدود ۱۳ آبشار، اولین و بلند‌ترین آبشار که درون شکاف كورس دور صخره طمانينه آرام دارد منظره بسیار دیدنی دارد که از مکان‌های گردشگری شاهان قاجار نظیر ناصرالدین‌شاه بوده است. همچنین دورنمای قله دماوند، زیبایی دوچندانی به این آبشار بخشیده است. دروازه اندر بالای آبشار، یخ و برف دائمی بود دارد که مدخل سرپوش بهار شاداب آبكي و داخل زمستان مكرراً کم عصاره می‌شود. مسند اندازه سنگ‌های صیقلی و غطا حمايت گیاهی غنی همقدم با نوای چوپان‌ها منظره‌ای بدیع به كارآيي آورده است.


گردشگری,تور گردشگری


برچسب‌ها: سفر ,
+ نوشته شده در  پنجشنبه 19 فروردين 1395ساعت 0:08  توسط همیشه در سفر  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]