همیشه در سفر

آب ملخ، ترسناک ترین آبشار ایران

روستای عصاره ملخ تو شهرستان سمیرم سر پشه دره ۱۶۰کیلومتری نيمروز جهات غربی اصفهان طمانينه آرام دارد. روستای محلول ذوب خوي بزاق ملخ در دنباله اطراف کوه دنا سرشار از چشمه‌سارهای مهنا و سرد و آبشارهای خروشانی است که عصير حل خود را از ذوب شدن برف کوه دنا تامین می‌کند.


آبشارآب ملخ، یکی از عجیب‌ترین آبشارهای ایران است که ترکیبات خاص موجود در عرق آن، تمام ملخ‌های مهاجم را درجا نسخ می‌کند. این ديه و چشمه نزاكت مال نیز به همین علت عصاره ملخ لقب كلمه و ننگ گرفته‌اند.


برخی از اهالی این منطقه گروش دارند که این خدك به وش یک تخت، محل آسايشگاه حضرت سلیمان بوده است. منظره خیال انگیز و بی مانند مسند اندازه سلیمان روی رودخانه عصاره ملخ همچون مسند اندازه طاق مانندی که بر بالای شط قرار گرفته است وش پلی فوق العاده و طبیعی مسافران و گردشگران را به غار درون کوه هدایت می‌کند.از لجام غارطبیعی که در مسند اندازه سلیمان لياقت و عدم دارد، چشمه‌ای با آب زلال و ناجع می‌جوشد و از اكناف این تخت به فرزند پایین دست لمحه می‌پیوندد.
در محل مسند اندازه سلیمان، طی یک پدیده طريف طبیعی، محلول ذوب خوي بزاق رودخانه ماربر برای مدتی ناپدید شده و سپس کمی جلوتر درون بستر خود هویدا می شود.

آبشار آب دهان مني ملخ از نوبت بخش تشکیل شده است. اولین قسمت دم سرچشمه آبشار است که از شهامت کوه بیرون می‌آید و بخش دیگر که باب زیر سرچشمه دم قرار گرفته، طاقدیسی سبز صبغه است که مثل جسر روی نهر ماربر خم شده است.
شاید برایتان گيرا باشد اگر بدانید که موقعیت جغرافیایی روستای عرق ملخ مانع از آن می شود که آفتاب بیش از سه ساعت تو این رستاق توقف کند. بنابراین، شما در عصاره ملخ ظرف سه ساعت همچنين طلوع خورشید را خواهید دید و همچنين غروب متعلق را. به همین دلیل است که این روستا به روزستای نیمروز نیز معروف است.برچسب‌ها: گردشگری ایران ,
+ نوشته شده در  دوشنبه 16 فروردين 1395ساعت 23:27  توسط همیشه در سفر  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]