همیشه در سفر

دریاچه سد سقالکسار یکی از دیدنی های استان گیلان

سقالکسار روستایی است از توابع بخش مرکزی ولايت و دهستان رشت درون استان گیلان ایران که در ۱۵ کیلومتری كنارها و شمال شهر رشت درون دهستان لاکان قرار دارد در پيرامون مزار مخدوم بابا سید شریف دریاچه های متعددی نيستي دارد که دارای طبیعت بسیار زیبایی می باشند. یکی از بزرگترین این دریاچه ها (استخرها) سد خاکی سقالکسار می باشد که داخل نزدیک چماچاه و روستای سقالکسار راست شده است و باب تمامی فصول مسافران را به سمت خود انجذاب می کند. با حدود یک مكان ساعت رانندگی از رشت می توان به این روستای فوق العاده خوشگل رسید.
روستای سقالکسار با چشم اندازی زیبا، سرشار از سکوت دریاچه ایست که انبوهی از شجر های جنگلی سر به هوا و زمين کشیده متعلق را تبحر کرده است. سقالکسار غیر از این دریاچه، جذبه های طبیعی زیادی دارد کافی است سری به این ديه بزنید و با مردم مهربانش که شغل اکثر آنها کشاورزی است از نزدیک مانوس شوید. مزارع برنج و بوی شالی و خوشه های طلایی رنگش درب فصل بهره برداری از برنج وانمود تلالو ای خاص به این روستای خوش ماء مايع شيره و هوای گیلان می دهد و گفتنی است دریاچه سد سقالکسار درب هر فصلی زیبایی های خاص خودش را دارد.راه دسترسی به روستای سقالکسار


آدرس و مسیر دسترسی به روستای سقالکسار از رشت : رشت، فلکه انتظام،10 کیلومتری شارع جیرده، بعد از بقعه آقاسید شریف، روستای سقالکسار.


برچسب‌ها: مسافرت ,
+ نوشته شده در  جمعه 13 فروردين 1395ساعت 23:40  توسط همیشه در سفر  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]